Tuż za podium…

Drużyna piłkarska naszych braci zajęła IV miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych  w piłce nożnej  halowej, które  odbyły się 22 lutego w  Kielcach. Przyznano nam także Puchar Fair Play. Organizatorem było tamtejsze  Wyższe Seminarium Duchowne.

W XII edycji Mistrzostw  Polski wzięły udział 24 seminaria.   Nasi braci  w rozgrywkach grupowych rywalizowali z   WSD Elbląg (3:0),  WSD Kielce (1:1) i WSD Marianów w Krakowie (0:0).   w 1/8  pokonali WSD Sandomierz 2:0,  a w ćwierćfinale WSD Redemptorystów 1:0.  W półfinale ulegli jednak gospodarzom 4:1,  zaś w meczu o III miejsce  WSD Zamoysko-Lubaczowskiemu 4:2. Zwycięzcą turnieju, a zarazem Mistrzem Polski zostali klerycy Salezjanie z Krakowa, którzy  w finale pokonali WSD Kielce po rzutach karnych i to oni będą organizatorem kolejnej edycji Mistrzostw Polski. Nasza drużyna wystąpiła w siedmio osobowym składzie. Bracia  swój  wynik oceniają jako  satysfakcjonujący choć  powrócili z nutką niedosytu, ponieważ miejsce na podium było  w ich zasięgu. Jest to zarazem najlepszy wynik dotychczas osiągnięty w tychże rozgrywkach. 

Na słowa uznania w pełni zasługują  organizatorzy tegorocznych Mistrzostw, którzy wykazali się profesjonalizmem i geniuszem organizacyjnym w przygotowaniu i przebiegu samego   turnieju, jak i  fantastycznych nagród dla najlepszych drużyn.