Dzień skupienia

Trwając w radości Paschalnej, pod koniec okresu Wielkanocnego nasza wspólnota przeżywała od wczorajszego wieczoru do dzisiejszego popołudnia kolejny dzień skupienia. Poprowadził go dla nas J.E. ks. bp Edward Dajczak.

Ksiądz Biskup znany jest z „odważnej Ewangelizacji”, bo np. od 1999 r. współorganizuje Przystanek Jezus. Ewangelizacji również poświęcił ten nasz wspólny dzień. Przypomniał nam, że głównym zadaniem ucznia Chrystusa jest sianie Słowa Bożego, że gwarantem obfitego owocu tego Słowa jest konieczność by siewca był autentycznie zakochany i całkowicie poświęcony Jezusowi i nie powinien interesować się owocami swojej pracy, ani chwastem (rozumianym jako wrogowie Ewangelii) rosnącym na zasianym polu, bardziej niż wzrostem pszenicy.

Najlepszym chyba streszczeniem treści przekazanych nam przez Księdza Biskupa są słowa Sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty, który mówił, że trzeba dać sobie wypisać Ewangelię na twarzy, na rękach, by ci, co nigdy Ewangelii do rąk nie biorą mogli coś z niej przeczytać w nas.