Łagiewnickie Spotkanie z Piosenką

Choć wokoło  padał deszcz i było chłodno, w sercach ciepło i pogoda! Kolejna edycja Łagiewnickiego Spotkania z Piosenką zgromadziła wielu miłośników dobrej muzyki oraz wszystkich tych, którzy pragnęli w dobrej atmosferze spędzić sobotnie popołudnie.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 15.30. Muzyków, widzów przywitał prowadzący – br. Rafał Antoszczuk. Choć z początku kolorowy, wiosenny wystrój sceny kontrastował z deszczowym otoczeniem, po chwili nikt już na to nie zwracał uwagi. Jeszcze przed godziną 16.00 wystartował zespół Fioretti z Krakowa. Franciszkańscy klerycy rozgrzali nas swymi żywymi, skocznymi piosenkami. Brat Arek i brat Rafał zachęcali wszystkich, by pomimo, iż w jednej ręce każdy trzyma parasol, nie stać w miejscu, lecz by nie co się „poruszać”. Wiele radości przysporzył ich występ. Serdecznie im dziękujemy za przyjazd i z tego miejsca gorąco pozdrawiamy!

Pośród naszego koncertowania nie mogło jednak zabraknąć modlitwy. O godzinie 17.30 zjednoczyła nas modlitwa za pośrednictwem Maryi. Nabożeństwo majowe prowadziła schola przybyła z Jasieńca. Po nim wysłuchaliśmy świadectwa, którym podzielił się z nami Łukasz z Łodzi. I tak przyszedł czas na występ naszego zespołu…

Pokój i Dobro wszedł na scenę ciepło przywitany po godzinie 18.00. Nasi bracia zaprezentowali piosenki znane już z wydanych płyt, ale również i nowe, jeszcze nam nie znane. Znów było bardzo wesoło: ustąpił deszcz, było można zamknąć parasole i wszyscy wspólnie bawili się przy franciszkańskim śpiewie braci Sebastiana i Krzysztofa.

Czas płynął niezwykle szybko. Według planu spotkanie miała zakończyć adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęła się ona o godzinie 20.00. Śpiew podczas niej znów animowała schola dziewcząt z Jasieńca. „Życie ma sens” – to dla nas nie tylko slogan, hasło Łagiewnickiego Spotkania. W Bogu nasze istnienie rzeczywiście ma sens! I za to dziękowaliśmy Mu. Za życie, powołanie, za to spotkanie… Błogosławieństwa udzielił na koniec nasz ojciec Rektor.

Poniżej dzielimy się kilkoma zdjęciami ze spotkania. Wszystkich przybyłych pozdrawiamy.