Pielgrzymka duszpasterstwa Osób niesłyszących

W sobotę 1 czerwca bracia udali się z duszpasterstwem osób niesłyszących na wspólny wyjazd – pielgrzymkę szlakiem franciszkańskim. Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. O historii świątyni i znajdującego się tam cudownego obrazu opowiedział nam brat z tamtejszej wspólnoty klasztornej. W kościele odmówiliśmy Litanię Loretańską, po czym udaliśmy się do klasztoru sióstr klarysek.

Następnie pojechaliśmy do Niepokalanowa, aby najpierw w Kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego uczestniczyć w Mszy św. w całości tłumaczonej przez nas na język migowy, a następnie poznać historię Niepokalanowa i jego założyciela w muzeum św. Maksymiliana. Był również czas przeznaczony na osobistą modlitwę, zwiedzanie i odpoczynek.

Później udaliśmy się do Niepokalanowa Lasku. W kaplicy Najświętszej Maryi Panny z Fatimy w ramach nabożeństwa czerwcowego odmówiliśmy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostatnim punktem programu był wspólny grill. Wyjazd zakończył się w atmosferze radości z dobrze przeżytego dnia.