Turniej halowy w Radomiu

Godzina 6:00 – kurs na Radom. W dniu dzisiejszym w ponad 200-tysięcznym mieście rozgrywany był V ogólnopolski Turniej Seminariów w Piłce Halowej. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć i naszej reprezentacji. Do Radomia udało się 8 braci. Kapitanem zespołu był br. Sebastian Lipka z kursu III.

Rozpoczęcie rozgrywek nastąpiło o godz. 9:00. Przybyłych przywitał rektor radomskiego Seminarium ks. Jarosław Wojtkun. Turniej rozpoczął się dla nas bardzo pomyślnie: zwycięstwo 3:2 z WSD Legnica oraz remis 1:1 z Wrocławiem sprawiły, iż byliśmy na pierwszym miejscu w grupie. Niestety – nasza porażka z WSD Kielce przy jednoczesnej wygranej Wrocławia z Legnicą sprawiły, iż spadliśmy na 3 miejsce i odpadliśmy z turnieju.

Nie udało nam się wygrać, a nawet można mówić o przykrej porażce, skoro nie wyszliśmy nawet z grupy. Jednak to nie było najważniejsze: wspólnie rozegraliśmy trzy mecze, każdy dał z siebie wszystko, a zabrakło naprawdę niewiele. Mieliśmy również wspaniały doping, za który dziękujemy pani Zofii oraz panu Zbigniewowi – zespołowi medycznemu. Miłe rozmowy, serdeczne przyjęcie przez organizatorów to rzeczy, które z uśmiechem będziemy wspominać.