Błogosławiony Jakubie – módl się za nami

       21 października obchodzimy wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię. Z tej okazji o. diakon Rafał Antoszczuk, związany mocno z osobą naszego błogosławionego współbrata, przygotował plan celebracji wspomnienia bł. Jakuba w Łagiewnikach.

       W sobotni wieczór w naszej kaplicy o godz. 20.00 odprawione zostało nabożeństwo „Mitry bł. Jakuba”. Miało ono następujący przebieg: po odczytaniu fragmentu z życiorysu błogosławionego wysłuchaliśmy słowa Bożego. Okolicznościową homilię wygłosił o. dk. Rafał, który też przewodniczył nabożeństwu. Następnie każdy przez przyłożenie czoła do mitry mógł prosić Boga przez wstawiennictwo bł. Jakuba o potrzebne łaski. A mitra, którą mogliśmy podziwiać w naszej kaplicy, prawdziwie jest relikwią po błogosławionym biskupie.

      W niedzielę miała miejsce wystawa pamiątek po bł. Jakubie. Przygotowana w naszej seminaryjnej auli była otwarta w godzinach od 16.00 do 20.00. Przybliżą ją nie co zdjęcia zamieszczone poniżej, warto jedynie wspomnieć, iż eksponaty, w dużej mierze przywiezione z Krakowa wzbudziły zachwyt zwiedzających.

     W przeddzień wspomnienia do bł. Jakuba Strzemię nawiązaliśmy podczas naszej modlitwy różańcowej. Niech nasz błogosławiony współbrat za łaską Bożą szybko zostanie ogłoszony świętym, a nam wyjedna miłosierdzie w Pana całego świata!