Koło misyjne

Jednym z owoców niedawnych wizyt misjonarzy w naszym seminarium jest reaktywacja Koła Misyjnego.  Spotkania odbywają się raz na dwa tygodnie i są doskonałą okazją, aby wśród braci zainteresowanych misjami (nie tylko w kontekście późniejszego wyjazdu na misje) pobudzać ducha misyjnego, tak bardzo związanego z charyzmatem naszego Zakonu.

Podczas takich spotkań bracia dzielą się swoimi przemyśleniami na temat misji, czy to w ogólności, czy konkretnej, mogą obejrzeć zdjęcia i prezentacje przygotowywane przez misjonarzy z naszych placówek. Ostatnio mieli również o. Rafał Kwiatkowski przybliżył historię misji, a o. Paulin Sotowski opowiadał o działalności misyjnej św. Maksymiliana, którą przepełnione było całe jego życie. 
W działalność koła wpisuje się także dodatkowa modlitwa w intencji misji i misjonarzy, co jest nieocenioną pomocą, włączającą nas w ich posługę.

Misje naszych prowincji obejmują: Ekwador, Kenię, Tanzanię, Burkina Faso, Litwę, Białoruś, Bułgarię, Węgry, Szwecję. Ponadto nasi bracia posługują w wielu innych krajach na całym świecie, m. in. w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Włoszech, Francji, Irlandii.

Więcej na temat misji możecie znaleźć tutaj:

http://misje.warszawa.franciszkanie.pl/
http://www.sekretariatmisyjny.pl/