Wyjazd duszpasterstwa Niesłyszących

W ubiegłą sobotę (19.05) wraz z prowadzonym przez nas duszpasterstwem osób niesłyszących wybraliśmy się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Anny w Smardzewicach. To tam znajduje się nasz dom nowicjatu. Zanim jednak dotarliśmy na miejsce, odwiedziliśmy Sulejów, gdzie znajduje się klasztor cystersów z XII w., w którym przed Bitwą pod Grunwaldem przebywał i modlił król Władysław Jagiełło. Udało nam się zobaczyć piękny romański kościół oraz klasztorny kapitularz. 

W południe dotarliśmy do Smardzewic i uczestniczyliśmy w głównym punkcie naszego programu, czyli Eucharystii. Po niej jeden z nowicjuszy opowiedział nam o historii sanktuarium i klasztoru pochodzącego z XVII w. Na zakończenie pobytu bracia nowicjusze w swoim ogrodzie przygotowali dla nas grilla.

Podczas drogi powrotnej mieliśmy okazję przejść się po tamie nad Zalewem Sulejowskim oraz odwiedzić poniemiecki bunkier kolejowy w Konewce, długi na 380 m.

Następne spotkanie naszego duszpasterstwa odbędzie się 10 maja, a więcej informacji o naszej działalności znajdziecie tutaj: seminariumfranciszkanskie.pl/osoby-nieslyszace/