Uroczystość świętego Franciszka

Jak każdego roku we wszystkich klasztorach franciszkańskich uroczyście obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie naszego duchowego ojca – świętego Franciszka z Asyżu.

Uroczystość obchodzimy dnia czwartego października, ale tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy wieczór wcześniej. Po wieczornej mszy świętej w sanktuarium zgasły światła i przy blasku świec uczestniczyliśmy w nabożeństwie Transitus upamiętniającym transitus czyli przejście, narodziny dla Nieba założyciela naszego Zakonu. 

Następny dzień upłynął w radosnej atmosferze świętowania i lepszego poznawania naszego charyzmatu. To jest też tradycyjny dzień w którym w seminarium oficjalnie witamy braci z pierwszego roku. W czasie rekreacji każdy opowiedział krótką historię swojego powołania – jak przebiegało moje życie i w jaki sposób Bóg zadziałał, że powołał mnie do tego, bym dzisiaj mógł być tutaj, na pierwszym roku we Franciszkańskim Seminarium w Łodzi. 

Witamy braci z pierwszego roku i życzymy im owocnych lat formacji duchowej i intelektualnej w naszym seminarium. Prosimy o otoczenie nas wszystkich modlitwą.