Konsekrowani przy symbolach ŚDM

W poniedziałek 12 października mocna delegacja braci z naszego seminarium na czele z o. Rektorem Piotrem Matuszakiem i o. Mirosławem Adaszkiewiczem udała się na Mszę świętą do kościoła oo. Pasjonistów na Teofilowie, którą sprawował abp Marek Jędraszewski. Na to eucharystyczne spotkanie zostały zaproszone wszystkie osoby konsekrowane Archidiecezji Łódzkiej, aby modlić się wspólnie przy świętych znakach Światowych Dni Młodzieży, które w najbliższych opuszczą teren archidiecezji, by dalej peregrynować po naszym kraju i swoją obecnością zapraszać do duchowego przygotowania do przyszłorocznego spotkania młodych.

Przypadł nam zaszczyt wniesienia krzyża ŚDM do prezbiterium kościoła, włączyliśmy się także w modlitwę powszechną, procesję z darami (gdzie niesione były Reguła i Konstytucje naszego Zakonu i innych instytutów) oraz podziękowanie Arcybiskupowi za sprawowanie Eucharystii i wygłoszone słowo.

Po zakończonej Mszy świętej byłą jeszcze możliwość osobistej modlitwy przy znakach ŚDM. Osoby konsekrowane obecne w kościele mogły następnie świętować wspólnie ten czas podczas agapy, przygotowanej w sali klasztornej, na której był także Ksiądz Arcybiskup.

Obszerniejsza relacja, filmy oraz więcej zdjęć na stronie archidiecezjalnej.