Spotkanie przyjaźni

…tymi słowami  J.E. bp Andrzej Dziuba określił spotkanie seminariów, które odbyło się w ubiegłą sobotę (16.03) w Łowiczu w budynku Wyższego Seminarium Duchownego p.w. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Uczestniczyli w nim przełożeni i bracia trzech seminariów: WSD w Łowiczu,  WSD w Łodzi, oraz WSD oo. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach.

Spotkanie rozpoczęto Mszą Święta w seminaryjnej kaplicy o godz. 12.00, której przewodniczył bp Andrzej Dziuba, a koncelebrował łowicki bp pomocniczy Wojciech Osial. Mszę Świętą sprawowano w intencji nowych powołań do naszych wspólnot oraz o łaskę wytrwanie w powołaniu dla nas wszystkich: 

„To pragnienie świętości w nas jest pragnieniem bycia podobnym do Boga. Musi się ono odzwierciedlać w miłości nieprzyjaciół, ponieważ mamy odzwierciedlać świętość Boga.” – podkreślił w homilii  bp Dziuba. 

Po zakończonej Eucharystii był czas na wspólny obiad i poobiedni poczęstunek przy kawie. Spotkanie zakończyła wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Następne spotkanie seminariów zaplanowano na 8 maja u Franciszkanów w Łagiewnikach.