Zakończenie I semestru roku akademickiego 2020/2021

Za nami semestr zimowy  obecnego roku akademickiego.  Po zakończonej sesji egzaminacyjnej, bracia mają możliwość wyjazdu na tygodniowe ferie. W obecności Ojców Prowincjałów Wojciecha Kuliga i Grzegorza Bartosika, 6 lutego o godz. 9.00 we Mszy Świętej dziękczynnej podziękowaliśmy Bogu za dobrodziejstwa jakim nas obdarzył w kończącym się semestrze. ,,A pełen był on niepewności, ograniczeń, utrudnień, co tylko dało zwiększyło w nas doświadczenie ojcowskiej opieki Bożej i pogłębiło naszą ufność w Jego moc na nadchodzący semestr letni” – jak to wyraził Ojciec Rektor Piotr Żurkiewicz. 

Bracia klerycy i junioryści zakończyli sesje egzaminacyjną, choć głównym jej wydarzeniem był  coroczny egzamin ex universa ojców diakonów. Egzamin ten podsumowuje sześcioletnią naukę w seminarium, obejmujący 4 egzaminy z: teologii fundamentalnej, moralnej, dogmatycznej oraz Pisma Świętego. Pięciu naszych ojców diakonów Grzegorz Świerkosz, Paweł Zienkow, Tomasz Górka, Michał Więch, Wiktor Mieleszko oraz br. Adam Ślusarczyk zakończyli egzamin pozytywnie!

Bracia udadzą się na tygodniowy wyjazd na ferie, po powrocie 13 lutego poddani będą testom na Covid. Życzymy błogosławionego wypoczynku i zregenerowaniu sił do kolejnych wyzwań naukowych i duchowych.