Misterium w Smardzewicach

Na zaproszenie Braci Nowicjuszy ze Smardzewic udaliśmy się na zorganizowane przez nich  Misterium Męki Pańskiej. Chętnych braci było wielu, dlatego podzieliliśmy się na dwie ekipy, część braci była wczoraj, a część jedzie w najbliższą niedziele. Smardzewice, są nam wszystkim bardzo drogie, ponieważ większość z nas przeżyła tam swój nowicjat, specjalny czas przygotowujący do życia zakonnego.

Czas Wielkiego Postu jest czasem, kiedy zastanawiamy się nad tajemnicą Męki Chrystusa, rozważając ją poprzez nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Także misteria wpisały się bardzo mocno w ten okres, bo pozwalają nam unaocznić jak mogły wyglądać ostatnie godziny Chrystusa przed śmiercią. Oprócz uczuciowego przeżycia takiego czasu istotna jest refleksja nad tym, że część winy ponoszę ja sam, przez moje grzechy. Ale Chrystus Zmartwychwstał i mówi nam: „Pokój mój wam daje”.

W imieniu Braci Nowicjuszy zapraszamy do Smardzewic na misterium, które odbędzie się jeszcze 12, 13, 19 i 20 marca. A poniżej kilka zdjęć.