W służbie Boga, Kościoła i ludzi

Aby osiągnąć doskonałą miłość w braterskiej wspólnocie Zakonu św. Franciszka ślubowało w minioną sobotę 12 grudnia dwóch braci z prowincji gdańskiej i dwóch z kenijskiej.

Podczas uroczystej Eucharystii w łagiewnickim sanktuarium św. Antoniego bracia: Wojciech, Karol, Peter i George złożyli na ręce o. Wojciecha Kuliga – ministra prowincjalnego z Gdańska, profesję uroczystą.

W homilii Ojciec Prowincjał zwrócił uwagę, że w dążeniu do świętości poprzez życie radami ewangelicznymi: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, bracia mają stawać się coraz wyraźniejszym znakiem dla świata. Znakiem sprzeciwu wobec sprzecznych z Bożym prawem ideologii tego świata oraz przypomnieniem o zobowiązaniach wynikających z bycia dziećmi Boga.

Zarówno dla prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego z Gdańska jak i niedawno utworzonej prowincji św. Franciszka z Kenii była to bardzo ważna i jakże radosna uroczystość. Niestety ze względu na panującą pandemię braciom w kościele towarzyszyli tylko najbliżsi, zaś rodziny braci z Kenii jak i inni bliscy i przyjaciele łączyli się z nami za pośrednictwem transmisji internetowej.

Nie bójcie się opierać życia na Chrystusie – tymi słowami i uroczystym błogosławieństwem Aaronowym zakończył Eucharystię o. Wojciech.