Akolitat i lektorat

W ten jeden z ostatnich, za to bardzo mroźnych dni marca w seminaryjnej kaplicy nasi Bracia przyjęli posługi akolity i lektora.

Do ich przyjęcia przygotowywali się już od kilku tygodni. O. Zbigniew Kopeć – ojciec duchowny wprowadził ich w teologiczne ramy funkcji, które zostały im powierzone. Duchowe wprowadzenie przeprowadził natomiast o. Kazimierz Mościcki w miniony weekend (zobacz tutaj).

Obrzęd przyjęcia posług odbył się podczas mszy świętej, której przewodniczył o. Wojciech Kulig – Minister Prowincjalny Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego. On także wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę na istotę obydwu posług, którą jest przyczynianie się do wzrostu i budowania Kościoła. Ojciec Prowincjał przypomniał nam również jak wielką czcią otaczał zarówno Pismo Święte jak i Eucharystię nasz Zakonodawca – św. Franciszek, zachęcając, abyśmy dążyli do takiej samej postawy. Po zakończeniu homilii miał miejsce właściwy obrzęd wprowadzenia w posługi.

Lektorami zostali Bracia z kursu III:

  • Mariusz Grabowski, Marcin Janiszewski, Damian Rymkiewicz,  Przemysław Walczak, Kacper Wiatr oraz Wojciech Szutowicz.

Akolitami zostali Bracia z IV kursu:

  • Paweł Ratyński, Karol Rzeźnicki, Wojciech Kasprowicz, Maciej Pieczynia, Kamil Pluszczewicz, Maksymilian Konieczny, Szymon Bielak, Rafał Jendras, George Odhiambo oraz Peter Kyalo.

Życzymy naszym Braciom Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej na czas pełnienia przyjętych posług i wzrastania w powołaniu zakonnym i kapłańskim.