132. numer Naszego Życia

Najnowszy numer Naszego Życia jest już dostępny!   „Jesteście przyjaciółmi Moimi” – tak brzmi jego tytuł. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Ikona przyjaźni – taką nazwę nosi ikona, przedstawiająca Chrystusa i św. Menasa, którą widzimy na okładce niniejszego czasopisma. Dlaczego tak ją nazwano? Gdy przyjrzymy się jej uważniej, zobaczymy, że ręka Jezusa spoczywa na ramieniu świętego opata. I właśnie ze względu na ten wymowny gest, ikona ma taki a nie inny tytuł.

W obecnym numerze „Naszego Życia” pragniemy pochylić się nad kwestią przyjaźni w życiu ludzkim: przyjaźni z Bogiem i przyjaźni z drugim człowiekiem. Przyjaźń z Bogiem jest niezbędna, by poznać samego siebie i stanowi fundament budowania właściwych relacji z innymi. Natomiast jeśli chodzi o przyjaźń międzyludzką, to trafnie charakteryzuje ją Księga Syracha: „Wierny przyjaciel jest potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł” (Syr 6,14) oraz „Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia” (Syr 6,16).

Na czym więc polega prawdziwa przyjaźń, jakie są jej owoce? Jak być przyjacielem Boga, co robić, by żyć z Nim w przyjaźni? Czy warto mieć przyjaciela? Zapraszam Was, drodzy Czytelnicy, do lektury i poszukiwań odpowiedzi na te i na inne ważne pytania. Warto je sobie czasami zadawać, bo to dzięki nim można dojść do wniosków, niejednokrotnie zmieniających nasze życie na lepsze.

br. Paweł Maria Ratyński, redaktor naczelny.

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz!