#Zostańwdomu czytaj, oglądaj i słuchaj nas! :)

Wyjątkowy czas, którego teraz doświadczamy nie zgasił naszego duszpasterskiego zaangażowania. Wręcz przeciwnie, postanowiliśmy mimo tego odosobnienia docierać zarówno do podopiecznych naszych duszpasterstw jak i innych sympatyków. Zobaczcie jak nam wyszło…

Pierwszym z nowych projektów jest inicjatywa br. Wiktora i Michała, którzy w sobotnie wieczory udostępniają rapowe kawałki działając pod nazwą: #FRS – FranciszkańskiRapSession. Poniżej linki do całej playlisty:

Oprócz nich bracia z zespołu Pokój i Dobro przygotowali wideoklip do utworu Chcę być święty. Zobaczcie jak im poszło! 😉

Całej płyty możecie zaś posłuchać tutaj:

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=NTTm5wrxCM8&list=OLAK5uy_kPwyyh6a3PmN71E5fpq-9TLgx6xnDAAYE
Spotify: https://open.spotify.com/album/4L1gLTJL2J91HiH5jO8SkP
AppleMusic: https://music.apple.com/us/album/bracia-wilcy/1485295549?uo=4
GooglePlay: https://play.google.com/store/music/album/Pok%C3%B3j_i_Dobro_Bracia_Wilcy?id=Bnn7h3n6w3xenfe5uxg5zs4ptgy
Tidal: http://www.tidal.com/album/121219368

Ukazał się także najnowszy numer Naszego Życia:

132. numer Naszego Życia

Oczywiście poza taką działalnością nieustannie trwamy na modlitwie prosząc miłosiernego Boga przez wstawiennictwo bł. Ojca Rafała Chylińskiego (zobacz więcej klikając tutaj), aby oddalił od nas pandemię oraz dał zdrowie chorym, a zmarłym życie wieczne. Możecie się z nami duchowo łączyć szczególnie o 20.30 kiedy to z Kościołem w Polsce łączymy się odmawiając różaniec oraz adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Modlitwa przy relikwiach bł. Rafała Chylińskiego ( Łagiewniki, dn. 20 marca 2020 roku) odmówiona przez abp. Grzegorza Rysia. (zobacz więcej klikając tutaj)

Błogosławiony Ojcze Rafale,

 

Ty z miłością do Boga łączyłeś miłość bliźniego. Nie oszczędzałeś swoich sił, kiedy przed trzystu laty podczas epidemii w Krakowie (1736-1738), a później tu w Łagiewnikach, służyłeś jako kapłan ofiarną pomocą chorym, biednym, samotnym i umierającym. [zgromadzeni przy Twoim grobie, w miejscu, w którym żyłeś, posługiwałeś, cierpiałeś i zmarłeś} natchnieni przykładem twojej samarytańskiej posługi pokornie prosimy Wszechmocnego Boga, aby zatrzymał swoją miłosierną dłonią szerzącą się epidemię, aby uwolnił nas od lęku, pokusy obojętności i zniechęcenia, aby rozbudził w nas wyobraźnię miłosierdzia wobec chorych i samotnych; aby przyjął w swoje Ojcowskie ramiona zmarłych – ofiary koronawirusa; aby wspomagał służbę medyczną i wszystkich, którzy w tym wyjątkowym czasie poświęcają swoje życie dla ratowania bliźnich.

 

Błogosławiony Ojcze Rafale – przepełniony miłością bliźniego, mężu wytrwałej modlitwy, opiekunie ubogich i chorych, módl się za nami do Boga. Amen.