Święta tuż tuż…

O tym, że święta Narodzenia Pańskiego coraz bliżej już od kilku dni wskazuje nam liturgia, ale nie tylko…

W czasie seminarium Boże Narodzenie spędzamy zazwyczaj na praktykach w naszych klasztorach, a bracia z kursu 4. w domu rodzinnym. Nie inaczej będzie w tym roku, ale przed rozjazdem tradycyjnie spotkaliśmy się na seminaryjnej wigilii.

Wspólnie z naszymi wyższymi przełożonymi, całym zarządem, wykładowcami i pracownikami seminarium zebraliśmy się w auli. Rozpoczęliśmy oczywiście od wysłuchania fragmentu z Ewangelii, którą proklamował diakon Jakub. Następnie życzenia złożył wszystkim Minister Prowincjalny z Warszawy – o. Wiesław Pyzio, a opłatki pobłogosławił o. Tomasz Ryłko – Wikariusz Prowincjalny z Gdańska. Później  wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć także wigilijnych potraw, a przede wszystkim barszczu i pierogów. W międzyczasie bracia z zespołu Pokój i Dobro umilali atmosferę śpiewem kolęd, w który angażowali także wszystkich zebranych. Oprócz tego bracia uczący się języka niemieckiego zaśpiewali wspólnie najbardziej znaną niemiecką kolędę – Stille Nacht (Cicha noc).

Krótki filmik z naszego spotkania możecie obejrzeć na naszym kanale na YouTube!