Na pielgrzymkowym szlaku

Co roku na pątniczy szlak w kierunku Jasnej Góry wychodzą tysiące pielgrzymów. Wśród nich znaleźli się także nasi bracia, którzy do Częstochowy pielgrzymowali z Warszawy i Elbląga.

W naszych franciszkańskich grupach pielgrzymkowych, przybliżamy piękno charyzmatu franciszkańskiego, poznajemy świętych franciszkańskich, tworzymy wspólnotę opartą na wzajemnej życzliwości i radości. Szczególną postacią jest Matka Boża Niepokalana, patronka zakonu franciszkańskiego a ponadto założyciel zakonu św. Franciszek z Asyżu, oraz jego wielki naśladowca, św. Maksymilian Maria Kolbe.

W pielgrzymce elbląskiej franciszkanie tworzą grupę Franciszek prowadzoną przez o. Roberta Twardokusa. W tym roku wzięli w niej udział brat Kacper oraz diakon Damian, którzy wyruszyli z Elbląga 28 lipca i mieli do przejścia niespełna 500 km w przeciągu 15 dni.

Zobacz więcej: franciszek.elblag.pl

Natomiast w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej jako franciszkanie prowadzimy grupę Brązową, na czele z o. Piotrem Szczepańskim (przewodnikiem grupy) oraz o. Andrzejem Sąsiadkiem (prowadzącym pielgrzymkowy chór), wspieranymi logistycznie przez o. Sylwestra Gąglewskiego. Nasze seminarium reprezentowali bracia Mariusz, Grzegorz i Szymon, którzy przez 10 dni przeszli ponad 300 km.

Zobacz więcej: brazowa.franciszkanie.pl