Jubileusz rektorski w dzień św. Franciszka

   Uroczystość św. Franciszka – 4 października. Dzień dziękczynienia wszystkich franciszkanów za dar osoby św. Zakonodawcy oraz za charyzmat franciszkański, który trwa w łonie Kościoła już tyle wieków. To także dzień osobistego dziękczynienia za dar powołania, a także refleksji nad tą szczególną drogą.

   Jednakże w tym dniu w murach naszego seminarium mieliśmy jeszcze jeden powód do dziękczynienia Panu Bogu. Mszę św. sprawowali tegoroczni jubilaci w kapłaństwie: o. Feliks Mechecki, o. Maciej Krzymowski oraz o. Maswet Wardyn, którzy w przeszłości pełnili urząd rekotra naszego WSD. Wraz z czcigodnymi jubilatami, którzy obchodzą w tym roku 50-tą rocznicę święceń kapłańskich,  zebraliśmy się w kaplicy o godzinie 11.00. Słowo Boże wygłosił nasz profesor, o. Paulin Sotowski, który był świadkiem posługi wymienionych ojców w Seminarium. W homilii powiedział m. in.:

Tak wspaniały jubileusz pozwala, by udać się na odpoczynek. Ale dziękuję wam, że z niego nie korzystacie, lecz nadal posługujecie dla dobra Kościoła.

   Po Mszy św. spotkaliśmy się na wspólnym posiłku, podczas którego złożyliśmy jubilatom życzenia. Niech Pan błogosławi Ojcom w dalszej pracy.