Dzień odnowy wewnętrznej

11 listopada, w Święto Niepodległości, przeżywaliśmy co miesięczny dzień skupienia. Rozpoczęliśmy go Eucharystią. Kolejnymi punktami programu były wspólne modlitwy i konferencje, które głosiła nam pani Iwona Zielonka, doktor nauk biblijnych i dyrektor wydziału do spraw nowej ewangelizacji w Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Pani Iwona, posługując się przykładami z Pisma Świętego, a także dzieląc się doświadczeniem życiowym, opisywała nam sylwetkę ucznia Jezusa – i to był główny temat tego dnia skupienia.

Dowiedzieliśmy się wielu interesujących obrazów i przykładów, które skłaniały do refleksji, kim jest uczeń Jezusa, jaki powinien być i jaki jest proces jego formacji. Rozważaliśmy postawy św. Franciszka, św. Jana Apostoła i św. Piotra. Podkreślona została postawa ucznia, który słucha, który miłuje i który ma głęboką relację z Mistrzem – Jezusem.

Przerwy pomiędzy trzema konferencjami, poświęcaliśmy na osobistą modlitwę i na trwaniu w milczeniu przed Panem.

Dzień skupienia zakończyliśmy adoracją Pana Jezusa, który na koniec nas pobłogosławił. Mamy nadzieję, że ten czas wyda dobre owoce, którymi będziemy mogli się dzielić z ludźmi, których spotkamy na drogach naszego życia.

One Comment on “Dzień odnowy wewnętrznej”

Comments are closed.