Warsztaty medialne

Miniony weekend spędziliśmy aktywnie, biorąc udział w zorganizowanych przez redakcję Naszego Życia warsztatach medialnych pt. Media w służbie ewangelizacji Piątkowy wieczór rozpoczęła prelekcja Misja radia w XXI wieku, którą poprowadził o. Damian Karczmar OFMConv – dyrektor radia Niepokalanów. Podzielił się w niej swoim doświadczeniem prowadzenia radia katolickiego oraz wyzwaniami, które przed nim stoją.

Kolejny dzień rozpoczął się wspólną Eucharystią, a po śniadaniu wystąpili państwo Irmina i Marcin Śliwińscy, na co dzień pracujący przy produkcji różnego rodzaju filmów, spotów i reklam. Zaprezentowali nam jak powinien wyglądać proces tworzenia filmów podając wiele ciekawych przykładów. 
Po obiedzie o pracy w redakcji opowiedział nam o. Roman Bielecki OP – redaktor naczelny miesięcznika W drodze
Wieczorem natomiast mogliśmy wysłuchać o. Paulina Sotowskiego OFMConv – wieloletniego redaktora Posłańca św. Antoniego, autora książki o św. Maksymilianie i biblisty, w konferencji Św. Maksymilian – patron prasy katolickiej. Na koniec dnia spotkaliśmy się na wspólnej rekreacji, gdzie mieliśmy okazję wymienić nasze doświadczenia z pozostałymi uczestnikami warsztatów.

Ostatniego dnia warsztatów w niedzielę, po mszy świętej w łagiewnickim Sanktuarium, swoją prelekcję pt. Współczesny rynek mediów w Polsce wygłosił pan Tomasz P. Terlikowski. Zaprezentował w niej analizę działania współczesnych mediów, przedstawiając niebezpieczeństwa z niego wynikające. Zaznaczył także duży dynamizm zmian w środkach masowego przekazu oraz współgrające z nią przemiany kulturowe, z którymi musi zmierzyć się również Kościół. Powinien on dostosować swój język na bardziej zrozumiały  dla dzisiejszego świata, zachowując jednak swoją tożsamość i niezmienną naukę.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji:

One Comment on “Warsztaty medialne”

Comments are closed.