135. numer Naszego Życia

Najnowszy numer Naszego Życia nosi tytuł: „Kobieta”. Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z jego tematyką!

Klerycy i do tego zakonnicy piszą o kobietach – skąd ten pomysł?! Ponieważ wszyscy kochamy kobiety, i jak wszyscy inni mężczyźni, my także o nich rozmawiamy. Ale w jaki sposób? Właśnie w tym numerze przedstawiamy Wam, Drodzy Czytelnicy czego dotyczą nasze rozmowy o kobietach. A zatem, artykuły o tym jakie typy kobiet znajdziemy w Piśmie świętym? Czy(m) byłby świat i Kościół bez kobiet? Jaka jest rola i powołanie kobiety? O co powinny i mają prawo walczyć? I jakie cechy zawsze wyróżniały chrześcijańską kobietę?

A dlaczego właśnie teraz taki temat? Bo wszyscy widzimy, że świat przeżywa gruntowną przemianę, a kobiety przesiąknięte ewangelicznym duchem mogą niezmiernie pomóc ludzkości by nie upadła; bo  warto  przypomnieć, że odmienność kobiety od mężczyzny to nie wada a dar Boży.

I skoro wszyscy zgadzamy się z tym, że kobieta jest łaską  – dlaczego zatem dobrowolnie rezygnujemy z tej „perły”, wybierając życie w celibacie? Drodzy Czytelnicy, wszystko to wyjaśniamy na kolejnych stronach najnowszego numeru. 

br. Grzegorz Kmiecik, Redaktor

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz!