Zbliżając się do Świąt Paschalnych…

    Sobota, 23 marca 2013 r. Już za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a przed nami Niedziela Palmowa, otwierająca Wielki Tydzień. Czas ten jest dla nas (jak dla wszystkich studentów), czasem wolnym od zajęć. Nie jest jednak czasem wolnym od obowiązków – rozjeżdżamy się do klasztorów naszych trzech prowincji, by tam pomóc w przygotowaniach do Uroczystości Paschalnych. We wspólnotach tych spędzimy również Triduum Paschalne i do seminarium wrócimy we wtorek 2 kwietnia. W WSD zostali natomiast bracia z kursu pierwszego, a nadto i trzech braci ze starszych kursów.111okladka

     Podczas naszych praktyk będzie rozprowadzany nowy numer Naszego Życia. Zachęcamy wszystkich wiernych z naszych franciszkańskich parafii, jak również wszystkich zainteresowanych, do lektury naszego czasopisma. O nowym, 111 numerze, można nie co dowiedzieć się na stronie czasopisma:

www. seminariumfranciszkanskie.pl/nasze-zycie.

    Na okres Wielkiego Tygodnia zapraszamy również do rozważań biblijnych, przygotowanych przez naszego współbrata. Przez chwilę wewnętrznej zadumy przygotowujmy się do należytego przeżycia wielkich tajemnic naszej wiary. Rozważania będą ukazywały się w formie postów od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty, jak również będzie można je odnaleźć w jednym miejscu klikając ikonkę znajdującą się w prawej części naszej strony.