Sięgnij nieba!

   W ostatnich dniach odwiedził nasze Seminarium nasz współbrat o. Tomasz Kręt z misji afrykańskiej w Burkina Faso. Jest tam już kilkanaście lat. Na tej misji obecnie posługuje trzech ojców w tym właśnie o. Tomasz. Codzienna praca ociera się tam o doświadczenie ogromnej ludzkiej nędzy tak duchowej jak i materialnej, ale także o doświadczenie często niespotykanej w Europie potężnej wiary w Boga. Bracia posługują w Burkina Faso na wielu płaszczyznach. Ich obecność tam obejmuje posługę głownie duszpasterską, ale także hospitalizację oraz edukację, aby każdy mógł prowadzić bardziej ludzkie życie.

   Każdy kto chciałby zasięgnąć więcej informacji na temat misji znajdzie je na stronie internetowej podanej poniżej. Prosimy wszystkich zwłaszcza o modlitwę za tę i inne misje bez której – jak sami Bracia z Burkina Faso zaświadczają – misja jest niemożliwa i bezowocna. 

https://www.siegnijnieba.pl/budowa-studni

 

Udało nam się też zaprosić o. Tomasza na spotkanie Seminaryjnego Koła Misyjnego, gdzie podzielił się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem pracy misyjnej i aktualną sytuacją w Burkina Faso. Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania.