Piknik antoniański 2018

W minioną niedzielę, w związku z przypadającym 13. czerwca odpustem św. Antoniego, odbył się w naszej parafii kolejny „piknik antoniański”. Mięliśmy swój udział w uświetnieniu tego popularnego już wśród parafian wydarzenia.

W programie imprezy przygotowanej przez ojców z parafii oraz samych parafian znalazły się m.in. pokaz akcji ratowniczej OSP ze Skotnik i Nowych Łagiewnik, nauka strzelania z łuku sportowego, liczne zabawy dla dzieci i naturalnie obfite zaplecze gastronomiczne: grill, ciasta, lody. O godz. 17:30 rozegrany został mecz piłkarski o puchar św. Antoniego między reprezentacją naszego seminarium a klerykami z łódzkiego seminarium diecezjalnego. Mimo konkurencyjnych rozgrywek w Rosji (równolegle mecz Niemcy – Meksyk) spotkanie zgromadziło niemałą grupę głośno dopingujących kibiców. Znalazł się nawet transparent „Franciszkanie górą”. I rzeczywiście, choć po zaciętym meczu w regulaminowym czasie padł remis, to w rzutach karnych wygraliśmy dzięki wspaniałym interwencjom naszego bramkarza, br. Jakuba Galaszewskiego, który broniąc dwa strzały przeciwników pięknie pożegnał się z drużyną i kibicami kończąc trzyletnią formację junioracką w seminarium. 

Najbardziej chyba jednak wyczekiwanym punktem programu był plenerowy koncert zespołu Pokój i Dobro. Rozpoczął się o godz. 19.00 i zgromadził zarówno przypadkowych widzów jak i prawdziwych fanów, którzy dla braci przyjechali nawet z samej stolicy. Nasi muzycy jak zwykle nie zawiedli – porwali licznie zgromadzonych, zarówno bardzo młodych jak i sporo starszych do wspólnej zabawy a nowe kompozycje sprawiły, że wielu z niecierpliwością czeka na płytę, którą zespół zamierza nagrać już tego lata! Polecamy ich szlachetne dążenia waszej modlitwie.