Ministranci w Niepokalanowie Lasku

W dniach od 1-3 maja br. w Niepokalanowie Lasku spotkali się ministranci z naszych franciszkańskich parafii, a dokładnie z dwóch: z Siedlec i Suwałk. Wraz z nimi przybyli o. Jacek Szczepanik i o. dk. Krzysztof Flis (Suwałki), a także o. Robert Stachowiak (Siedlce). Z naszego Seminarium na to spotkanie udał się br. Mateusz Orłowski z kursu III. Głównym organizatorem spotkania był o. Sylwester Gąglewski.

W trakcie spotkania był czas na czas na wspólną zabawę i modlitwę. Wiele emocji i radości dała gra miejska, która wypełniła prawie cały czwartek. Poszczególne parafie rywalizowały ze sobą w terenie, zaś zmagania zakończył quiz liturgiczny. Suwałki okazały się w nim minimalnie lepsze od ekipy z Siedlec. Równocześnie w Niepokalanowie odbywał się zjazd dla animatorów MI, toteż pewne punkty dnia spędzaliśmy razem (m.in. jeden z pogodnych wieczorów). W piątek, 3 maja, udaliśmy się do Niepokalanowa. Tam uczestniczyliśmy w Mszy św. w kaplicy św. Maksymiliana, a także odwiedziliśmy niepokalanowskie muzea.

Mamy nadzieję, iż w przyszłości na wspólne spotkanie przybędą również ministranci z innych naszych placówek. Tymczasem serdecznie pozdrawiamy chłopaków z Suwałk i Siedlec i… Do zobaczenia za rok!