Inauguracja w „Kolbianum”

W piątkowe przedpołudnie, 13 października, miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Instytucie Maryjno-Kolbiańskim „Kolbianum” w Niepokalanowie. Nie zabrakło tam również nas. Seminarium reprezentowała delegacja braci z kursu III wraz z o. dk. Łukaszem Jankowskim i o. Rektorem Mirosławem Bartosem. Mszy Świętej inauguracyjnej w niepokalanowskiej Bazylice przewodniczył Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW, homilię wygłosił o. Prowincjał Wiesław Pyzio, my zaś uczestniczyliśmy jako liturgiczna służba Ołtarza.
Nawiązując do dzisiejszej daty, stulecia ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie, o. Gwardian Niepokalanowa Grzegorz M. Szymanik zauważył we wstępie do Mszy Świętej, że założone zaledwie 3 dni po tych wydarzeniach Rycerstwo Niepokalanej było pierwszą odpowiedzią Ziemi na wezwanie Nieba. Słowa te były jednocześnie zachętą do udziału w rozpoczynającej się po południu dwudniowej Konferencji naukowej w temacie: Rycerstwo Niepokalanej – odpowiedzią na znaki czasu
Sama zaś Inauguracja Roku Akademickiego na „Kolbianum” rozpoczęła się w Sali św. Bonawentury jeszcze przed południem śpiewem Gaude Mater w wykonaniu chóru parafii Niepokalanów a następnie uhonorowaniem dwóch dostojnych jubilatów w kapłaństwie zasiadających w inauguracyjnym gremium prezydialnym. W ten sposób licznie zgromadzeni goście i studenci mieli okazję dowiedzieć się, że 25-lecie kapłaństwa obchodzi w tym roku ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW, natomiast diamentową, 60. rocznicę kapłaństwa, nasz o. prof. dr hab. Stanisław Celestyn Napiórkowski. Dołączamy się do życzeń dla dostojnych Jubilatów. Niech Dobry Bóg błogosławi ich codziennym wysiłkom a Niepokalana Dziewica Maryja będzie wciąż wzorem i natchnieniem na drodze powołania.