133. numer Naszego Życia

Najnowszy numer „Naszego Życia” jest już dostępny! Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pandemia koronawirusa – pozamykane kościoły, ograniczone miejsca w kościele, uczestnictwo we Mszy św. przez Internet – to wszystko mogło (choć nie musiało) skłonić wielu z nas do refleksji: Czym jest dla mnie Eucharystia? Moja mama powiedziała mi, że czuje się jak na wygnaniu, bo nie może normalnie pójść do kościoła na niedzielną Eucharystię. Z kolei mój przyjaciel żalił mi się, bo cztery razy próbował dostać się na Mszę św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego i niestety nie udało mu się. Jestem pewien, że takich głosów jest dużo więcej.

Eucharystia to nie jest „teatrzyk” wymyślony przez Kościół, na który chrześcijanie mają obowiązek przychodzić co niedzielę. To jest coś znacznie większego! Trzeba nieustannie zgłębiać tajemnicę Ofiary Mszy św., aby mieć świadomość tego, w czym tak naprawdę uczestniczymy i jak cenny dar Bóg daje nam każdego dnia! Inaczej to wszystko straci dla nas sens…

Z tych wyżej wymienionych powodów pragnę zaprosić Was, drodzy Czytelnicy, do rozważań naszych braci, którzy spróbowali odpowiedzieć na następujące pytania: Na jakiej podstawie wierzymy, że Bóg jest realnie obecny w Eucharystii? Czym jest Eucharystia? Jakie są jej skutki? Jak owocnie przeżywać Eucharystię? Na czym polega adoracja Najświętszego Sakramentu? Te i jeszcze inne zagadnienia można odnaleźć w najnowszym numerze „Naszego Życia”.

br. Paweł Maria Ratyński, redaktor naczelny

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz! Dostępna jest wersja papierowa i elektroniczna.