I Niedziela Adwentu

Pierwszymi nieszporami rozpoczęliśmy w sobotni wieczór w naszym seminarium nowy rok liturgiczny, a wraz z nim Adwent. Po odśpiewaniu hymnu i psalmodii nastąpiło czytanie, a po nim poświęcony został wieniec i świece adwentowe, zapalona została także pierwsza ze świec. Na koniec dnia odprawiliśmy także Wigilijną Godzinę czytań, poszerzoną o 3 pieśni z Pisma Świętego oraz fragment Ewangelii o Zmartwychwstaniu Pańskim, którą zakończyliśmy uroczystym Te Deum.

Adwent zgodnie z tym co podaje Kościół: Ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. (CE 235) 
Dlatego dla lepszego przeżycia tego czasu polecamy wszystkim rekolekcje internetowe prowadzone przez o. Tomasza Szymczaka przez portal FranciszkanieTV