Turniej halowy w WSD w Łodzi

20 kwietnia br. odbył się po raz kolejny turniej piłki halowej O Puchar Księdza Rektora w Łodzi, organizowany przez Seminarium diecezji łódzkiej. Wzięło w nim udział 7 drużyn, w tym 5 reprezentacji seminaryjnych (WSD Poznań, WSD Toruń, WSD Kielce, nasze franciszkańskie Seminarium oraz gospodarze), a nadto i drużyna księży oraz reprezentacja łódzkiego duszpasterstwa akademickiego.

Nasza drużyna osiągnęła mały sukces. Po zwycięstwie nad Toruniem i remisie z gospodarzami zajęliśmy 2 miejsce w grupie, przechodząc do półfinału. Tam jednak drużyną lepszą okazały się Kielce, które pokonały nas 3:6.  Mecz o trzecie miejsce, po raz kolejny z Seminarium łódzkim, nie układał się szczęśliwie, gdyż przegrywaliśmy na początku drugiej połowy 1:3. Jednak determinacja pozwoliła nam odrobić straty i wygraliśmy 4:3. Trzecie miejsce było naszym sukcesem.

Turniej dał nam wiele radości. Spotkaliśmy się z innymi seminarzystami, mogliśmy porozmawiać, wymienić doświadczeniami życia w Seminarium. Sporo satysfakcji dało również zwycięstwo, ale nade wszystko możliwość wspólnej gry.

Dziękujemy także w tym miejscu jeszcze raz gospodarzom turnieju, Księdzu rektorowi Januszowi Lewandowiczowi oraz klerykom, za dobrą inicjatywę oraz trud organizacji.