Miesiąc nad morzem (wideo)

Jak co roku wrzesień jest czasem, gdy bracia z V kursu udają się na miesiąc skupienia, aby odpowiednio przygotować się do złożenia ślubów wieczystych.

Tym razem tak zwany drugi nowicjat został zorganizowany w naszym franciszkańskim klasztorze w Darłowie. Tam pod opieką Magistrów: o. Piotra Łotysza, o. Krzysztofa Flisa i o. Andrzeja Prugara 10 braci z polskich prowincji franciszkanów oraz 2 z prowincji kenijskiej utwierdza się w decyzji o całkowitym poświęceniu na służbę Panu Bogu w Zakonie św. Franciszka.

Ten wymagany przez Prawo kanoniczne i nasze Konstytucje miesiąc spędzają w odosobnieniu. Uczestniczą w wykładach z franciszkanizmu, teologii ślubów zakonnych oraz zapoznać się z dokumentami Kościoła nt. życia konsekrowanego. Oprócz tego w wolnym czasie mają okazję do dłuższej modlitwy i medytacji lub dłuższego spaceru nad pobliskie morze. Ostatnio odwiedzili także naszą franciszkańską pustelnię na Górze Polanowskiej i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej oraz wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.

Przy okazji w wolnej chwili br. Kamil z br. Wiktorem nagrali muzyczne wideo, w którym zagrali dwie irlandzkie melodie. Koniecznie sprawdźcie!

Od piątku natomiast bracia będą przeżywać 5-dniowe rekolekcje zakonne, które poprowadzi o. Piotr Łotysz. Na koniec odnowią swoje śluby czasowe, a już w grudniu złożą profesję uroczystą (wieczystą). Prosimy Was więc o modlitwę za nich, szczególnie w tym czasie, aby dobrze rozeznając wolę Pana Boga, do końca pozostali Mu wierni.

One Comment on “Miesiąc nad morzem (wideo)”

Comments are closed.