Małżeństwo możliwe?

   W czwartek (08.03) gościliśmy w seminarium zwyczajnie niezwyczajne małżeństwo Darii i Oskara. Poprowadzili oni dla nas wykład o małżeństwie.

  To, co najwięcej przemawiało w ich wykładzie to ich osobiste świadectwo przeżywania sakramentu małżeństwa opartego na Bogu, Eucharystii, modlitwie, wspólnym życiu i rozmowie. Ich małżeństwo pokazuje, że to wszystko jest możliwie. Co więcej, że właśnie tylko Bóg jest fundamentem i spoiwem każdego życia. W swoim wykładzie opierali się mocno na wyjątkowym małżeństwie JacquesRaïssy Maritain (link do ich krótkiej historii), którzy całym swoim życiem pokazali, że możliwe i konieczne jest życie kontemplacyjne w świecie, w małżeństwie, rodzinie, pracy. Przedstawili nam także dwie wspólnoty, które składają się z wielu małżeństw, które pragną przeżywać w pełni swoje wspólne życie. Jedna z nich to Duży Dom a druga to Ekipa rodzin.

  Poniżej zamieszczamy krótki film ze ślubu Darii i Oskara oraz film zawierający jeden z utworów płyty „Śladami Ubogiego” w wykonaniu między innymi Darii. Pokój i dobro!