Sympozjum w seminarium

W pierwszą sobotę grudnia uczestniczyliśmy w sympozjum z okazji 40-lecia powstania seminarium i 100-lecia powrotu franciszkanów do Łagiewnik.

Sympozjum rozpoczęło się o godz. 9:30. Po przywitaniu przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza część, która trwała do godz. 11:15. Referat o. Rolanda Prejsa OFMCap przeczytany przez o. Wicerektora Mariusza Fałkowskiego OFMConv przybliżył nam kontekst historyczny sytuacji zakonów franciszkańskich w odrodzonej Rzeczpospolitej, następnie o. Rafał Kwiatkowski OFMConv omówił genezę powrotu franciszkanów do łódzkich Łagiewnik, z kolei o. Paulin Sotowski OFMConv opowiedział nam o działalności seminarium (mówił ze swojego doświadczenia, gdyż w czasie budowy budynku seminarium pełnił funkcję ekonoma klasztoru).

O 11:30 odbyła się Eucharystia w Sanktuarium św. Antoniego w Łagiewnikach, której przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek, a homilię wygłosił warszawski Prowincjał o. Wiesław Pyzio OFMConv. Po Mszy Świętej wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny obiad, a po nim, o godz. 14:00 nastąpiła druga część sympozjum poświęcona wspomnieniom.