Opowieść o św. Maksymilianie

Wielu czytelników naszej strony internetowej to czciciele świętego Maksymiliana Marii Kolbego dlatego polecamy ich uwadze książkę „Opowieść o św. Maksymilianie”.

 

Książka powstała na podstawie audycji prowadzonych przez o. Paulina Sotowskiego, wykładowcy naszego seminarium, w Radiu Niepokalanów. Autor, który przez lata zgłębiał przesłanie Świętego, w sposób żywy, przekonujący i niezwykle obrazowy ukazuje poszczególne etapy życia o. Maksymiliana: dzieciństwo, okres dorastania, formacji, działalności w Krakowie i w Grodnie, czasy założenia Niepokalanowa, aż do wojny. Opowiada o schyłku życia o. Kolbego i męczeńskiej śmierci, która najdobitniej objawiła jego świętość. Do publikacji dołączone są płyty CD, zawierające nagranie audycji przygotowanych i prowadzonych przez Autora książki w radiu.

 

Jedna z recenzji publikacji stwierdza: „Można z całym przekonaniem przyznać, że to zbiór zwykłych, ale pięknych opowiadań o zwyczajnym, a jakże wielkim człowieku. O Świętym z Niepokalanowa powstało już wiele książek i artykułów, ta jednak odsłania jego sylwetkę jak nigdy dotąd”.

 

Książkę można nabyć w księgarni internetowej wydawnictwa.