Dzieci zakonników

Jeszcze nie minęła radość uroczystości św. Józefa (poszerzona przez imieniny naszego afrykańskiego brata), a już zbliża się do nas uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wielki Post w tym roku jest tak blisko wydarzeń Bożego Narodzenia. Wcielenie Bożego Syna wspominamy właśnie 25 marca, 9 miesięcy przez Wigilią i Objawieniem się Wcielonego Bożego Słowa.

Tego dnia, aby bardziej nam uzmysłowić prawdę, że ludzkie życie zaczyna się z jego poczęciem w łonie matki, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia nawet zakonnicy mogą stać się duchowymi ojcami nienarodzonych dzieci. Jest on wielkim manifestem katolików przeciwko siejącej spustoszenie małych istnień cywilizacji śmierci. Zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, by objąć modlitewną, skuteczną opieką bezbronne życia – bądźmy świętymi Józefami. Duchowa Adopcja pozostaje jedną w najpiękniejszych wielkopostnych inicjatyw. Wszelkie informacje tutaj.

Kiedy w najbliższą sobotę, podczas wypowiadania słów Credo wyznających Boże Wcielenie będziemy klęczeć w ławkach naszych kościołów, oddajmy w tym geście świadomą cześć Panu życia i samemu życiu, jako najwyższej wartości człowieka – życiu, które dzięki Wcieleniu przeznaczone jest do szczęścia – i w doczesności i w wieczności.