130. numer Naszego Życia

Najnowszy numer Naszego Życia nosi tytuł: „Franciszkanin, czyli kto?”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką!

Pewnego razu szedłem w habicie po jakimś osiedlu w Warszawie. Gdy zobaczyli mnie młodzi ludzie, zaczęli mówić do siebie: „Ej, zobacz, ksiądz idzie!”. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zorientowali się, że coś tu nie gra. Czarna tunika – no dobrze, ale co tu robi jeszcze czarny kaptur i biały sznur? Po chwili zawahania ktoś z nich dodał: „Eee, to chyba nie ksiądz…”.

Takich sytuacji nie jest mało. Ludzie, którzy spotykają Braci Mniejszych Konwentualnych, czasem nie wiedzą do końca, kim oni właściwie są. Nierzadko pytają: „Dlaczego, skoro jesteście franciszkanami, nosicie czarny, a nie brązowy habit?”, „Czemu konwentualni?”, „Jaki jest wasz charyzmat?”. Te i inne pytania sprawiły, że postanowiliśmy podjąć ten temat w naszym czasopiśmie.

Kto wie? Może lektura tego numeru skłoni Was, drodzy Czytelnicy, do pójścia śladem naszego założyciela, św. Franciszka z Asyżu? Patrząc na jego życie, można śmiało powiedzieć, że był tak zakochany w Jezusie, że świata poza Nim nie widział, albo inaczej: widział świat, ale jedynie jako dowód Jego miłości. I takiego Franciszkowego spojrzenia sobie i Wam z całego serca życzę.

br. Paweł Maria Ratyński, redaktor naczelny.
 

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz!