Przełom roku

Dzień św. Sylwestra, dzięki któremu zawdzięczamy nazwę ostatniego dnia w roku kalendarzowym, miał niecodzienny przebieg.

Pożegnanie starego – 2019 – roku rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą w łagiewnickim sanktuarium. Na jej zakończenie, podczas specjalnego nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem razem ze wspólnotą parafialną dziękowaliśmy Bogu za miniony czas i przepraszaliśmy za wszelkie popełnione grzechy, zarówno osobiste, jak i wspólnotowe. Prosiliśmy także o Jego błogosławieństwo na zbliżający się rok.

Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej rekreacji w auli seminaryjnej, gdzie bracia dziekani przygotowali dla nas Sylwestrowy Quiz. Mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę ogólną, biblijną oraz związaną z naszym życiem seminaryjnym. Nie zabrakło także czegoś na ząb, bracia  od okiem brata Adama przygotowali przepysznego kebaba.

O 23.30 zebraliśmy się natomiast w seminaryjnej kaplicy i odprawiliśmy Wigilijną Godzinę czytań. Zakończyło ją uroczyste odśpiewanie Te Deum, które wybrzmiało akurat o północy. Na koniec w rekreacji złożyliśmy sobie noworoczne życzenia. I choć nie wystrzelaliśmy fajerwerków, brat Artur odpalił biało-czerwone race.

Wszystkim naszym rodzinom, przyjaciołom i sympatykom życzymy, aby w rozpoczętym roku Bóg – w Trójcy Świętej Jedyny – obficie darzył Was Swoim błogosławieństwem i pokojem. Niech Jego łaska nieustannie Wam towarzyszy i przybliża jeszcze bardziej do Niego przez Jego Syna, który dla nas stał się człowiekiem, aby nas zbawić.