Epifania

czyli Objawienie Pańskie obejmuje trzy ważne wydarzenia, w których Jezus ukazał się światu. A dla naszej wspólnoty…

Wspomnienie pokłonu Trzech Króli, Chrztu Pańskiego i objawienia się na weselu w Kanie Galilejskiej, w których Chrystus objawił się światu jako Słowo Wcielone – Mesjasz, Syn Boży rozpoczęliśmy od Eucharystii w łagiewnickim sanktuarium.

Po Niej zaczęło się tradycyjne w tym dniu kolędowanie zarówno po klasztorze jak i seminarium. O. Zbigniew Kopeć – nasz ojciec duchowny odwiedził każdy z naszych pokoi i po wspólnej modlitwie pobłogosławił, pokropił oraz okadził każdy z nich. O Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok prosiliśmy także w refektarzu, rekreacji, salach wykładowych czy innych pomieszczeniach, gdzie na co dzień toczy się nasze seminaryjne życie.

Tego samego dnia ulicami Łodzi przeszedł Orszak Trzech Króli, w który zaangażowani byli nasi bracia. Brat George z Kenii odgrywał w nim rolę jednego z Mędrców – Baltazara. Inni natomiast odegrali scenę na dworze Heroda, który wypytywał Mędrców o ową Gwiazdę ze Wschodu.

Dzień zakończyliśmy natomiast, także związaną z 6 stycznia, grą w Ambo (w świecie zwaną raczej jako Bingo). Podczas przygotowanej przez  braci z  kursu trzeciego zabawy  w morskim klimacie mogliśmy wygrać nagrody, na które składały się prezenty zebrane w paczkach podczas kolędy (dane także przez  Wychowawców i Ojców z klasztoru). 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmików z tego dnia, z poprzednich lat:

Zdjęcia z Orszaku pochodzą ze strony archidiecezji: www.archidiecezja.lodz.pl