Śluby wieczyste br. Kamila

     29 listopada to dzień szczególny dla naszego zakonu – święto wszystkich świętych franciszkańskich oraz kolejna rocznica zatwierdzenia reguły. Dzień ten jednak wyjątkowy był dla br. Kamila Średnickiego, który w Koszalinie złożył swoją profesję wieczystą.

       Uroczysta Msza św. miała miejsce w naszym franciszkańskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 15.00. Przewodniczył jej w asyście wielu współbraci prowincjał, o. Jan Maciejowski. Wygłosił on również słowo Boże oraz przyjął śluby brata Kamila. W homilii nawiązał do ewangelii, w której wszyscy usłyszeliśmy o bogatym młodzieńcu, który pytał Jezusa, co ma robić by być doskonałym. Gdy usłyszał, iż ma porzucić wszystko dla Chrystus, odszedł zasmucony. O. Prowincjał zauważył, iż w przeżywanej uroczystości wszyscy widzimy odmienną sytuację, gdyż br. Kamil słysząc słowa Chrystusa „Pójdź za mną” odpowiedział Mu w pełni i jest szczęśliwy. Przed błogosławieństwem br. Kamil złożył swoje podziękowania, które zaczął od Pana Boga – Tego, który powołał go do „swojej winnicy”. Uroczystości zakończył poczęstunek w klasztornym refektarzu.

     Brat Kamil pochodzi z parafii koszalińskiej, toteż uroczystość była dla niego podwójnym przeżyciem. Licznie zgromadzeni parafianie w podziękowaniach wyrażali swoją radość z tego, iż po wielu latach Pan Bóg powołał do swojej służby kogoś z tej właśnie parafii. Bratu Kamilowi i my życzymy wielu łask na drodze zakonnego powołania.