Ofiarowanie Pańskie

Drugiego lutego konsekrowani archidiecezji łódzkiej spotkali się w bazylice archikatedralnej, by radować się swoim świętem. W tym roku połączono je z obchodami zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w Kościele.

Dzisiaj Najświętsza Maryja Panna przedstawiła Jezusa w świątyni, a Symeon, napełniony Duchem Świętym, wziął Go w objęcia i błogosławił Boga. (Liturgia Godzin)

O godzinie 12:00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Tradycyjnie w Święto Matki Bożej Gromnicznej Ksiądz Arcybiskup poświęcił świece symbolizujące Chrystusa – Światło na oświecenie pogan. Procesja, która odbyła się w ramach obrzędów wstępnych do Mszy świętej miała uzmysłowić uczestnikom, że nie kto inny jak tylko wierni Kościoła, a spośród nich szczególnie konsekrowani, mają zanieść to Światło do narodów.

W trwającym obecnie Jubileuszowym Roku Miłosierdzia warto zwrócić uwagę na obecność osób życia konsekrowanego w świecie, która jest szczególnym przejawem wyobraźni miłosierdzia.