137. numer Naszego Życia

Najnowszy numer „Naszego Życia” jest już dostępny! Serdecznie zapraszamy do lektury!

Dla jednych jest cenną wartością, z wielką wytrwałością jej poszukują i są wstanie dla niej wiele poświęcić. Inni uciekają przed nią i traktują jak największe nieszczęście, które zatruwa życie cierpieniem. Mowa o samotności. Ciekawe, że to podstawowe doświadczenie naszego życia może być tak skrajnie odbierane?

A czy franciszkanie, którzy wybrali życie we wspólnocie braterskiej, i których charyzmat zaznaczony jest radością nawet wśród niepowodzeń, przeżywają samotność? I co bardziej istotne jak ją przeżywają? Tak, doświadczmy samotności jak każdy. Raz przychodzi do nas jako wytchnienie i przestrzeń do budowania relacji z Bogiem. Bywają także momenty, gdy rani nas brakiem zrozumienia i przyjęcia innych.

„Samotność” – ten niełatwy temat podejmują bracia klerycy w najnowszym numerze Naszego Życia. Może nie uda im się dać doskonałej diagnozy dlaczego tak wielu współczesnych cierpi z powodu samotności. Pewnie nie znajdą także recepty, która rozwiąże problem. Chcą tylko przez tych kilka minut, które Drodzy Bracia i Siostry, poświęcicie na lekturę naszego pisma, pobyć z Wami i zapewnić nie jesteście sami.  

o. Piotr Żurkiewicz, rektor 

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz! Dostępna jest wersja papierowa i elektroniczna.