Misterium Męki Pańskiej w Smardzewicach

Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo…

Trwamy w przeżywaniu Wielkiego Postu, w którym w sposób szczególny rozważamy co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia. Jest to przedmiot naszej wiary, którą pogłębiamy, którą żyjemy. Pomocą w uzmysłowieniu sobie ogromu cierpienia naszego Zbawiciela mogą być inscenizacje Męki Pańskiej, które są wystawiane w wielu miejscach naszego kraju. Również bracia nowicjusze w Smardzewicach w ostatnią sobotę 29 marca zainaugurowali szereg sześciu kolejnych spektakli przedstawiających Mękę naszego Pana.Drugie Misterium odbyło się w niedzielę, zaś kolejne będą miały miejsce w następujące dni:

5 kwietnia (sobota)
6 kwietnia (niedziela)
12 kwietnia (sobota)
13 kwietnia (niedziela)

Wszystkie Misteria Męki Pańskiej wystawiane są w kościele św. Anny w Smardzewicach i rozpoczynają się o godz. 19.30.

Na premierze, jak również na drugim przedstawieniu, byli obecni nasi bracia z Seminarium. Stąd dzielimy się kilkoma zdjęciami, zaś braciom nowicjuszom (oraz ojcom Magistrowi i Socjuszowi) życzymy Bożego błogosławieństwa w trakcie kolejnych wystąpień. Zamieszczamy również zwiastun Misterium (źródło: www.klasztor.website.pl)