Marcowy Dzień Skupienia

      Wczoraj, tj. 14.III.2015 r. odbył się w naszym seminarium kolejny dzień skupienia. Poprowadził go o. Grzegorz Kordek, nasz ojciec duchowny. Myślą przewodnią była postawa w modlitwie. Przyglądaliśmy się podczas Eucharystii modlitwie faryzeusza i celnika (Łk 18, 9-18) oraz podczas konferencji modlitwie św. Franciszka odmówionej przed krucyfiksem:

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, pokorę głęboką, zrozumienie i poznanie, abym mógł wypełniać Twoją świętą i nieomylną wolę.

Uczą nas te fragmenty stawać w pokorze przed Chrystusem i modlić się szczerze i prawdziwie z serca, a nie na pokaz, dla swojej chwały jak to robił faryzeusz.

     W dniu skupienia uczestniczyły tylko kursy I, II oraz V, gdyż bracia z III i IV roku odbywali w tym czasie skupienie przed wprowadzeniem w posługi lektoratu i akolitatu.

     Ojcu Grzegorzowi serdecznie dziękujemy za poprowadzenie tego Dnia Skupienia. Życzymy mu wszelkich potrzebnych darów i łask od Boga oraz opieki Niepokalanej na każdy dzień.