Żyć na zawsze…

     Pogoda nie zepsuła wielkiej uroczystości, jaka miała miejsce w sobotę, 7 grudnia, w naszej wspólnocie. Choć wielu z zaproszonych gości miało problemy w przybyciu do Łagiewnik, to jednak wszyscy stawili się na czas, by uczestniczyć w ważnym momencie życia naszych pięciu braci. Br. Karol Adamczewski, br. Grzegorz Owsianko, br. Tomasz Szok, br. Marcin Droś, br. Maciej Talewski w grudniowe południe złożyli swoje śluby wieczyste.

     Msza św. o godz. 11:00 w sanktuarium św. Antoniego zgromadziła wielu gości. Przybyli bracia z Zakony, przybyły rodziny braci. Eucharystii przewodniczył o. Piotr Szczepański – on również przyjął śluby braci z prowincji warszawskiej. Natomiast słowo Boże skierował do nas o. Jan Maciejowski – prowincjał gdański. Na Jego ręce swoje śluby złożył br. Maciej. Ojciec Jan w homilii przybliżył nam rzeczywistość rad ewangelicznych. Neoprofesom życzył zaangażowania w życie zakonne. Życzenia złożył również Ojciec Wikariusz, który dziękował zwłaszcza rodzicom, za ich trud wychowania synów, a nadto zwrócił uwagę na ich ofiarę, jaką czynią oddając dziecko Panu Bogu. Po zakończonej Mszy św. wszyscy zaproszeni goście udali się do seminarium, gdzie przygotowany był dla nich poczęstunek.

     W dniu jutrzejszym swoje śluby wieczyste na Białorusi złoży br. Eugeniusz Hołub. Otoczmy naszych braci modlitwą i ofiarą, wypraszając dla nich potrzebne łaski, siły w dawaniu świadectwa – świadectwa niełatwego, narażonego w dzisiejszym świecie na wyśmianie i odrzucenie…