Wigilie duszpasterskie

Przedświąteczny okres to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych, które i my zorganizowaliśmy w naszych duszpasterstwach.

W minioną niedzielę bracia pojechali do jednego z ośrodków dla osób niepełnosprawnych przy ul. Spadkowej w Łodzi, gdzie w ciągu roku posługują w ramach seminaryjnych duszpasterstw. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się Mszą świętą w kaplicy, której przewodniczył opiekun duszpasterstwa – o. Rafał Kwiatkowski. Po niej bracia spotkali się na poczęstunek, kiedy też rozdali swoim podopiecznym prezenty. Była to też okazja do wspólnego śpiewania kolęd oraz rozmów i integracji.

Tego samego dnia duszpasterstwo Dzieci Rafała także zorganizowało wigilię. Po wspólnej Mszy świętej spotkali się w auli seminaryjnej. Na początku o. Rektor pobłogosławił opłatek, którym później wszyscy się połamali, życząc sobie błogosławieństwa Bożego na święta i nowy rok. Następnie wspólnym śpiewem kolęd bracia i ich podopieczni wywołali Mikołaja, który i w tym roku nie zawiódł.

Z kolei w minionym tygodniu odwiedziliśmy dzieci z Domów Dziecka, w których posługujemy. Również tam bracia mieli okazję spędzić z dzieciakami wigilijny wieczór, na ktorym oczywiście nie zabrakło Mikołaja.

Prezenty dla podopiecznych naszych duszpasterstw zostały zakupione dzięki hojności naszych dobrodziejów, którą okazali podczas kilku akcji zorganizowanych przez braci, głównie w łódzkich parafiach. Wszystkim im jeszcze raz dziękujemy!