Wielkopostne refleksje

Już jutro, tj. 13 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. Czas zadumy, umartwienia, modlitwy, a wszystko to, by jeszcze bardziej przylgnąć do naszego Pana. On sam pierwszy wychodzi ku człowiekowi, m.in. w swoim słowie. Wśród codziennego zamętu chciejmy znaleźć chwilę na wsłuchanie się w słowa zawarte w Piśmie św., słowa nadziei i życia.

Pomocą w codziennym rozważaniu słowa Bożego mogą być komentarze, którymi pragną podzielić się z nami, poprzez radio i internet, franciszkanie.

I tak, w Radiu Niepokalanów, kilku minutową refleksją nad słowem Bożym będzie dzielił o. Piotr Matuszak, rektor łagiewnickiego Seminarium. Fragment Ewangelii wraz z komentarzem będzie można usłyszeć na antenie Radia kilka razy w ciągu dnia. Franciszkańską rozgłośnię można oczywiście słuchać również on-line, klikając poniższy link:

Radio Niepokalanów on-line.

Natomiast na serwis franciszkanie .tv zapraszają bracia z wszystkich trzech polskich prowincji. Od Środy Popielcowej włącznie rozpoczną oni cykl rozważań zatytułowany „Przyjmij Słowo – daj wiarę.” Filmy z biblijnymi refleksjami będą ukazywać się codziennie aż do II Niedzieli Wielkanocnej. Zapraszamy do franciszkańskiego świata:

 franciszkanie.tv