Wielki Post w Seminarium

A jak wygląda świętowanie Wielkiego Postu w naszym Seminarium?

W świętym czasie przygotowania do Wielkanocy również my korzystamy z bogactwa tradycji. Z chwilą kiedy w liturgii sprawowanej w naszej kaplicy zaczyna królować kolor fioletowy, radosne Alleluja z brewiarza cichnie na czterdzieści dni, do kalendarza naszej kuchni wchodzi nowy dzień wstrzemięźliwości od mięsa – środa i w Środę Popielcową rozsypuje się na naszych głowach popiół, uświadamiamy sobie, że te zmiany muszą kojarzyć się nam ze zmianami w naszych sercach.

Wyrazy franciszkańskiej estetyki, takie jak pięknie ułożone kwiaty przy ołtarzu, muszą ustąpić wyrazom franciszkańskiego doświadczenia miłości Ukrzyżowanego, który dla nas ogołocił się ze wszystkiego.

W piątek po kolacji Droga Krzyżowa w kaplicy, w sobotę o 21:00 Wigilijna Godzina Czytań, w niedzielę o 17:00 Gorzkie Żale w Sanktuarium, codzienne osobiste wyrzeczenia i posty – Wielki Post w Seminarium.

Na modlitwie towarzyszymy naszym przyjaciołom w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu i również Waszej pamięci modlitewnej polecamy nasze przygotowanie do zmartwychwstania.