Uroczystość Wszystkich Świętych

           Listopad,  miesiąc  który jest w szczególny sposób poświęcony modlitwie za zmarłych, dzisiejszy dzień jednak trochę się różni od innych dni listopadowych, czym? Tym, że dzisiejszy dzień poświęcony  jest zmarłym którzy cieszą się Chwałą Nieba. To Dzień Wszystkich Świętych.

          Uroczystość ta w naszym seminaryjnym domu przebiegła nadzwyczaj spokojnie, każdy z nas  miał przydział obowiązków z którym się  zapoznał. I tak można nas było zobaczyć w kościele, przy ołtarzu czy też przy innych obowiązkach związanych z parafią.Wspomnę także że nasi bracia przez cały dzień zbierali wypominki za zmarłych na cmentarzu oraz, stroili groby i zapalali znicze naszym zmarłym współbraciom w Zakonie.  Główne miejsce w dzisiejszym dniu zajęła Uroczysta Msza Święta, która odbyła się na pobliskim cmentarzu o godz. 14.00. Głównym celebransem był  proboszcz sanktuarium Św. Antoniego O. Ireneusz Klimczyk, Msza Św. z liczną koncelebrą przebiegła wspaniale. My, jako klerycy, zajęliśmy się obstawą liturgiczną a także co niektórzy obstawą techniczną i akustyczną. Po Eucharystii  podczas procesji na cmentarzu polecaliśmy wszystkich wiernych zmarłych modlitwie dobremu i miłosiernemu Bogu.

Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień modlitwy do świętych o ich wstawiennictwo i pomoc w naszych ziemskich trudnościach oraz,  co najważniejsze, o pomoc w naszym uświęceniu. My się oto się dziś modliliśmy, a Ty?