Święcenia u Franciszkanów

1 czerwca 2013 r. – dlaczego ta data jest dla naszej wspólnoty ważna? – Dzień dziecka! – wszystkim dzieciom życzymy wiele uśmiechu i radości, ale nie dlatego. Otóż w dniu dzisiejszym nasza franciszkańska wspólnota cieszy się nowymi kapłanami oraz nowymi diakonami. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.00, pasterz kościoła łódzkiego, ks. abp Marek Jędraszewski wyświęcił 3 naszych współbraci na kapłanów oraz 3 kolejnych na diakonów. Sakrament święceń kapłańskich przyjęli: o. Piotr Kłys, o. Andrzej Achrem, o. Krzysztof Flis. Święcenia diakonatu przyjęli: o.dk. Jarosław Pakuła, o. dk. Rafał Rządziński, o. dk. Piotr Socha.

Były to pierwsze święcenia Księdza Arcybiskupa w naszej wspólnocie. W homilii nawiązał on do słów, które Chrystus usłyszał jako zarzut uzurpacji w stronę Jego Osoby: „Jakim prawem to czynisz?” I dziś, mówił Arcybiskup, Kościół słyszy ten zarzut – jakim prawem zabiera głos, broni pewnych stałych wartości. Jako odpowiedź należy wskazać prawo miłości,którym sam Chrystus się kierował i które pozostawił swym wiernym. I do kierowania właśnie tym prawem powołani są nowo-wyświęceni.

W Mszy świętej oprócz zaproszonych gości i rodzin udział wzięli licznie przybyli bracia z naszego Zakonu, a wśród nich o. prowincjał Wiesław Pyzio z Warszawy.

Czterech spośród wyświęconych zakończyło studia teologiczne, i po miesięcznym urlopie udadzą się na swoje pierwsze placówki. Nim to jednak nastąpi, odprawią w szczególnie dla nich ważnych miejscach Msze święte prymicyjne. Oczekujemy ich również w naszym Seminarium…